12

Z natury idealny!

· Len ·

Len

W produkcji naszych dzianin zawsze stawiamy na jakość. A jeśli możemy połączyć jakość najlepszych surowców z pięknymi fasonami – cieszymy się ogromnie 🙂 Z takiego właśnie powodu postanowiliśmy wprowadzić do naszego asortymentu dzianiny z lnu.

Len to surowiec, którego historia sięga 7500r. p. n. e. Przez wieki lniane tkaniny były używane w starożytnym Egipcie i na Bliskim Wschodzie, a jej unikalne właściwości sprawiły, że do dziś na całym świecie to wysoko ceniony surowiec.
Co ma w sobie len, że tak go lubimy?
Po pierwsze posiada dużą odporność na tarcie i rozciąganie, jest bardzo wytrzymały.
Ma działanie antybakteryjne i antyalergiczne (tkanina doskonała dla alergików).
Len jest przewiewny i nie elektryzuje się. Ma właściwości antystatyczne (nie przyciąga kurzu).
Wchłania wilgoć (wysoka higroskopijność) – może wchłonąć wodę do 20% objętości swojej masy i nadal pozostaje suchy w dotyku.
Biodegradowalność. Włókna lnu nie zawierają szkodliwych dla człowieka domieszek, są przyjazne dla środowiska i jest biodegradowalne.
Prawidłowo noszona tkanina zapewnia uczucie chłodu w czasie upałów.
Len świetnie znosi wysokie temperatury, wodę i słońce. Jest łatwy w pielęgnacji.
Z biegiem czasu, ilości prania i prasowania, lniana tkanina staje się bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Jako że len jest mało sprężysty – nie powraca do swojego poprzedniego kształtu – jest podatny na gniecenie. Rozwiązaniem problemu jest prasowanie tkaniny w wysokiej temperaturze z parą, a nawet wtedy, gdy jest ona jeszcze lekko wilgotna.

f

Jeśli szukacie miękkiej, przewiewnej i wygodnej dzianiny, dającej wiosenne poczucie naturalności – musicie do nas zajrzeć , w sezonie wiosna/ lato planujemy wprowadzić produkty z tego surowca.

Ubrania z dzianiny lnianej są charakterystyczne i można z nich wykonać niepowtarzalne letnie kreacje. Dzianina daje się drapować, fantazyjnie łączyć, jest podatna na dowolne łączenie we wszystkich kierunkach. Poza tym, ma miękkie, stabilne wykończenie z trwałą kurczliwością, bardzo dobrze się układa oraz łatwo filcuje i łączy z innymi tkaninami. No i przede wszystkim się nie gnie. Można ją też prać w pralce, ale bez użycia wybielacza.

 

Jak prać len?

 

Len pierzemy ręcznie w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Do prania lnu polecamy delikatne środki piorące, najlepiej szare mydło. Delikatny sposób prania sprawi, że len na dłużej zachowa swoje unikalne właściwości, zaś olej, który przenika i chroni włókna nie zostanie tak łatwo wypłukany.

07b215056718ed8c0db2cde2047881a8 895ecb2eeb802e24dcc6a3edb2437e28 c5001db0278c73d3709544d385a38cf5 f163e72e7adfe8cbc5bdfcfcc23f5474

ZOSTAW KOMENTARZ

POWIĄZANE POSTY